19.08.2022
<< wstecz

Nowa książka o regionie!


Z początkiem września 2006 roku, na rynku księgarskim pojawiła się nowa, oryginalna publikacja, traktująca o dziejach rezerwatu przyrody "MODRZEWINA" w Małej Wsi w gminie Belsk Duży,swiss replica watches w powiecie grójeckim.
Książka pt:" Modrzewina. Przyroda i historia" wydana została ze środków Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Grójec, pod redakcją naukową dr Romana Zielonego z Katedry Urządzania Lasu, Geomatyki i Ekonomiki Leśnictwa SGGW w Warszawie.
Część specjalistyczną książki opracowali pracownicy naukowi Lasów Państwowych: Roma Zielony, Andrzej Kowalczewski, Zbigniew Jamróz i Stanisław Chmielewski , zaś autorem części historycznej - lokującej rezerwat 'Modrzewina" w dziejach wsi, regionu i rodzin z nią związanych - jest Andrzej Zygmunt Rola - Stężycki, dyrektor Instytutu Genealogii w Grójcu, regionalista.
Jest to jedna z nielicznych tego rodzaju publikacji, wiąząca w sposób niekonwencjonalny dzieje wsi i jedynego pod tą szerokością geograficzną rezerwatu modrzewia polskiego (larix polonica). Książkę oczywiście polecamy Zainteresowanym.