19.08.2022
<< wstecz

Uniwersytet Trzeciego Wieku
W dniu 12.10.2006 o godz. 11.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii odbyła się inauguracja roku akademickiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Uroczystość ta zamknęła dość długi okres starań o powołanie tej uczelni. Otworzyła ją dyrektorka GOK - Beata Polaczyńska.Audemars Piguet Replica Przemówienie okolicznościowe dla licznie zgromadzonych słuchaczy wygłosiła Burmistrz Góry Kalwarii - Barbara Samborska, a wśród wielu zaproszonych Gości, był również starosta powiatu piaseczyńskiego – Jerzy Kongiel i zastępca burmistrza Góry Kalwarii – Dariusz Zieliński.

Wykłady inauguracyjne podjęli – Jan Lempkowski - długoletni nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym w Górze Kalwarii i Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki - dyrektor Instytutu Genealogii w Grójcu. Podjęciem stałej współpracy tematycznej, rozpoczęli oni cykl wykładów, otwierając tym samym rok akademicki.

Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki, jest także wykładowcą w podobnej placówce powołanej w Warce - tak jak i w Górze Kalwarii – dzięki wielkiemu zaangażowaniu Hanny Szczepanowskiej, znanej regionalistki, dziennikarki i animatorki kultury, we współpracy z dyrekcjami Gminnych Ośrodków Kultury w tych miastach i władz powiatów Góra Kalwaria i Grójec.