26.03.2019
W Nieznamierowicach new
 Nieznamierowice – niegdyś miasto w latach 1520 – 1751 – to dziś niewielka wieś sołecka i parafialna położona nad Drzewiczką w gminie Rusinów, na północno – zachodniej rubieży powiatu przysuskiego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Ciechanów. Spotkanie autorskie
W dniu 10 października 2018 roku, członkowie Związku Literatów na Mazowszu podjęli – zgodnie z programem XXIII edycji Ciechanowskiej Jesieni Poezji – m. in. - spotkania autorskie w okolicznych szkołach, zorganizowane w ramach obowiązujących programów edukacyjnych.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Andrzej Zygmunt Rola-Stężycki „Zasłużony dla gminy Odrzywół”
Jubileusz 600 – lecia lokacji Odrzywołu to wielkie święto. A to dlatego, że owe 600 lat zamyka w sobie losy wielu ludzkich spraw tych, którzy przecież nam bliscy, tworząc społeczność tej miejscowości, przez wieki potwierdzali swoje z tym miejscem związki i na jego też rzecz pracując.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Grójeckie w Ciechanowie
 „Animatorem kultury jest ten, który dopełnia wiedzę, doświadczenia życiowe oraz przeżycia ludzi. Rozbudza ich zainteresowania, ukazuje różne ideały i wzorce życia. Kocha życie a jeszcze bardziej ludzi, akceptując ich takimi jakimi są, w nadziei, że mogą być lepsi. Wartość jego działań przejawia się nie tyle w tym, co sam wymyśli i czyni, lecz w tym, co potrafi wydobyć z ludzi, wśród których pracuje”.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Współpraca regionów
A jednak …się dzieje! Grójeckie może nie jest przysłowiowym „pępkiem świata”, ale na pewno jest fascynujące. Jednym z elementów promujących region, są publikacje regionalne, których - przyznać należy – za sprawą rodzimych publicystów przybywa.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
70 lat Biblioteki Gminnej w Odrzywole
Dzień 24 maja 2018 roku był w Odrzywole dniem szczególnym. O godz. 17 oo Salę Konferencyjną Urzędu Gminy wypełnili zaproszeni goście z całego powiatu, wśród których obecni byli starosta przysuski Marian Niemirski, przedstawiciele województwa, oraz bibliotekarze powiatowi i gminni, nauczyciele, mieszkańcy Odrzywołu i wszyscy, którym książka jest bliska.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...