30.06.2022
Spotkanie w Błędowie
W dniu 22.11.2017 o godz. 10.45 uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie w powiecie grójeckim, gościli zaproszonego tam Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego – dyrektora Instytutu Genealogii, historyka i regionalistę, znanego w regionie publicysty, autora wielu książek i artykułów dotyczących dziejów Południowego Mazowsza, którego publikacje cieszą się w regionie – i nie tylko – wielką popularnością.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Spotkanie w Lipiu
W dniu 22.11.2017 o godz. 9.40 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Fiedorowicza w Lipiu w gminie Błędów w powiecie grójeckim, gościł zaproszony przez uczniów i nauczycieli tej szkoły i dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Błędowie, Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki, członek Związku Literatów na Mazowszu, historyk, regionalista, autor wielu książek i artykułów dotyczących dziejów Południowego Mazowsza, którego publikacje cieszą się w regionie – i nie tylko – wielką popularnością. 
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Z wizytą w Liceum
W dniu 16 listopada 2017 roku na zaproszenie samorządu uczniowskiego i dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Grójcu, wizytę w tej szkole złożył Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki, regionalista i autor wielu publikacji historycznych, odnoszących się do dziejów Mazowsza Południowego. 

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Muzyczny maraton. Różanna 2017
 „Śpiewać każdy może…”. Tegoroczny „Piknik u Andrzeja” organizowany po raz czwarty w dniu 5 sierpnia br. pod hasłem „Muzyczna Różanna”, przeszedł już do historii. Tego dnia wszystkie drogi zbiegające się w Różannie, udekorowane były symbolem wsi (herbem) widniejącym na drogowskazach z nazwą wsi: w czerwonym polu tarczy biała róża.

Roger Dubuis Replica

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Gostomia i jej dziedzice
Na regionalnym rynku wydawniczym ukazała się kolejna książka Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego pt. „Gostomia i jej dziedzice” wydanej przez Instytut Genealogii w Różannie, w pierwszym tygodniu sierpnia br.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Błędowskie impresje kulturalne
Błędów – wieś gminna o przemysłowej niegdyś, a dziś sadowniczej rzeczywistości, powoli staje się lokalnym centrum kulturowym. Coraz więcej tu różnorodnych imprez kulturalnych o poziomie i zasięgu wykraczającym daleko poza region.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...