19.08.2022
Spotkanie w muzeum
W dniu 27 października 2016 roku, o godz. 18.oo w Sali Koncertowej Centrum  Edukacyjno – Muzealnego, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, zgromadzili się zainteresowani dziejami regionu mieszkańcy Warki i nie tylko.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Rozmowy o dziennikarstwie
Dziennikarstwo jest jednym z najbardziej interesujących kierunków studiów, najczęściej branych pod uwagę, przez podejmujących dalszą edukację uczniów szkół średnich. Profesja ta bowiem bez wątpienia lokuje absolwentów tego kierunku, w dość uprzywilejowanej – jak się uważa – społeczności. Jednak wiedza o specyfice zawodu, odpowiedzialności i wymaganiach kwalifikacyjnych jest znikoma. W wielu też przypadkach utrzymuje się na pograniczu mitów.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Dorobek literacki
W dniu 30 września 2016 r. Andrzej Zygmunt Rola-Stężycki był gościem Biblioteki Publicznej im. Medarda Downarowicza w Łochowie. Pisarz zadebiutował w 2002 roku książką autobiograficzną pt. „Bąbel w kałamarzu”. Do 2016 r. wzbogacił swój dorobek pisarski o osiemnaście książek a także o ok. pięćdziesięciu biografii rodzinnych.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Bieg historii
W dniu 24 września 2016 roku o godz. 15.oo w Sali Klubu „GALERIA” Grójeckiego Ośrodka Kultury w Grójcu zebrała się grupa młodzieży uczestniczącej w jednym z etapów projektu pn. „Bieg historii”, realizowany przez Akademię Liderów pod patronatem Fundacji Świętego Mikołaja w Warszawie.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Warsztaty w Warce

W dniu 8.07.2016 r. Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce, zorganizowała w ramach zajęć wakacyjnych,swiss replica watches interaktywne warsztaty dla dzieci p.n.: „Geneza herbów polskich”.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Muzyczna Różanna

To było wielkie wydarzenie kulturalne! W dniu 3 lipca br. o godz. 15.oo nadpilicka wieś letniskowa Różanna w gminie Odrzywół, była tego dnia centrum muzycznym regionu.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...