30.06.2022
Medal w Łochowie
W dniu 11.11.2006 decyzją Kapituły Medalu Heleny i Ignacego Jana Paderewskich w Łochowie, odznaczony został w kategorii: „Zasłużony dla Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łochowskiej” – tym najwyższym wyróżnieniem Gminy i Miasta Łochów - dyrektor Instytutu Genealogii Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Uniwersytet Trzeciego Wieku
W dniu 12.10.2006 o godz. 11.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii odbyła się inauguracja roku akademickiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Uroczystość ta zamknęła dość długi okres starań o powołanie tej uczelni. Otworzyła ją dyrektorka GOK - Beata Polaczyńska.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Nowa książka o regionie!
Z początkiem września 2006 roku, na rynku księgarskim pojawiła się nowa, oryginalna publikacja, traktująca o dziejach rezerwatu przyrody "MODRZEWINA" w Małej Wsi w gminie Belsk Duży, w powiecie grójeckim. Książka pt:" Modrzewina. Przyroda i historia" wydana została ze środków Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Grójec, pod redakcją naukową dr Romana Zielonego z Katedry Urządzania Lasu, Geomatyki i Ekonomiki Leśnictwa SGGW w Warszawie.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Konkurs w Jaktorowie
W dniu 9.06.2006 w Jaktorowie pow. Grodzisk Mazowiecki (tam w roku 1627 ubito ostatniego w Polsce tura) miał miejsce finał konkursu genealogicznego pn: „Poznaj swoich przodkow – drzewo genealogiczne mojego rodu” – organizowanego z okazji 580 – lecia udokumentowanej historii Jaktorowa, przez Bibliotekę Publiczną w Jaktorowie i Kancelarię Prawną „POLONIA” w Warszawie, pod patronatem Wójta Gminy Jaktorów i Rady Powiatu Grodzisk Mazowiecki.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Rozmowy o genealogii
W dniu 15.05.2006 Publiczne Gimnazjum w Belsku Dużym w powiecie grójeckim, gościło dyrektora Instytutu Genealogii - Andrzeja Zygmunta Rolę - Stężyckiego. Spotkanie zorganizowane zostało przez uczniów klas III Gimnazjum, inspirowanych przez kierowniczkę biblioteki szkolnej, panią Paszkowską.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Genealogia w szkole
W dniu 12.05.2005 r. o godz. 9.oo, uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 im. Gabriela Narutowicza w Grójcu - wraz z wychowaczynią Danutą Długowską – zorganizowali spotkanie sympatyków historii, na które zaprosili dyrektora Instytutu Genealogii w Grójcu, Andrzeja Zygmunta Rolę – Stężyckiego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...