30.06.2022
Chełmińskie spotkania
W dniu 27.04.2006 r. przebywał w Chełmnie – na zaproszenie Dyrekcji Muzeum Regionalnego i Liceum Ogólnoksztalcącego – dyrektor Instytutu Genealogii, Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki. Kontynuując cykl tematyczny – podjęty w roku 2005 - wygłosił wykład pt:” Genealogia – hobby, snobizm czy...obowiązek”. Pierwszy w LO o godz. 13.oo, kolejny zaś w chełmińskim Ratuszu o godz. 16.30.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Przekręty historii
W dniu 10.04.2006 na zaproszenie Dyrekcji i zespołu pedagogów biblioteki Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie, gościł tam dyrektor Instytutu Genealogii w Grójcu – Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki. Wygłosił wykład pt.: „Przekręty historii“, odnoszący się do polskich postaci historycznych i problemu narosłych wokoł nich mitów.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Parafiada...
16 lutego 2006 roku, w Publicznym Gimnazjum im. Wojciecha Górskiego we wsi Pamiątka w gminie Tarczyn, w woj. mazowieckim - grono uczniów wraz z wychowaczynią Hanną Wołkiewicz, zorganizowało spotkanie z dyrektorem Instytutu Genealogii w Grójcu, Andrzejem Zygmuntem Rola – Stężyckim.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Portal www.warszawa1939.pl
W dniu 10.02.2006 o godz. 18.oo w lokalu kawiarni „Krokiecik“ przy ul. Zgoda 1 w Warszawie, miała miejsce niecodzienna uroczystość. Obchodzono jubileusz 5 – lecia strony internetowej pn. Architektura Przedwojennej Warszawy www.warszawa1939.pl, którego redaktorzy: Ryszard Mączewski – redaktor naczelny i Krzysztof Jaszczyński – bibliotekarz i kustosz muzeum, zaprosili przyjaciół, sympatyków portalu, oraz osoby współpracujące.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Olimpiada Powiatowa
W dniu 25.01.2006 w siedzibie Starostwa Powiatowego we Włodawie w woj. lubelskim, miał miejsce finał I Powiatowej Olimpiady Genealogiczno – Heraldycznej. Organizatorem Konkursu było I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie, a osobami prowadzącymi całość przedsięwzięcia: S.Dorota Korycińska - katachetka i Agnieszka Brzozowska – polonistka, wraz z Kołem Bibliotecznym tej szkoły, reprezentowanym przez ucznia klasy II – Sebastiana Parczewskiego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Wystawa w Warce
W dniu 6.03.2007 o godz. 18.oo w Salonie Wystawowym Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, dyrektor Iwona Stefaniak dokonała otwarcia wystawy fotograficznej pt: „Dwory i pałace grójecczyzny”, autorstwa Waldemara Tereszkiewicza i Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego. Fotogramy przedstawiały architekturę i stan zabytkowych obiektów w okresie ponad 30 lat.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...