23.09.2021
Konferencja naukowa
W dniu 30.04.2005 Królewski Zwiazek Szlachty Litewskiej zorganizował na Uniwersytecie im. Witolda Wielkiego w Kownie konferencję naukową pod hasłem: "Bajorijos savastis" (Swoistość szlachty), na Breitling replica watches ktorej referat pt:" Kultura szlachecka" wygłosił Andrzej Zygmunt Rola - Stężycki - dyrektor Instytutu Genealogii w Grójcu.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Kurier Południowy
Człowiek renesansu. Spotkanie z dyrektorem Instytutu Genealogii – Andrzejem Zygmuntem Rola – Stężyckim, historykiem, genealogiem i heraldykiem odbyło się 18 marca w muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Spotkanie było zorganizowane przez starostę Mirosława Maliszewskiego i dyrektor muzeum Iwonę Stefania.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

BROLOPPET 2005
W dniu 18.06.2005 zorganizowany został przez szwedzko - duńskie organizacje sportowe, bieg długodystansowy na Trasie Kopenhaga - Malmo o długości 21.195 m - BROLOPPET 2005. W tej - piatej już - poważnej międzynarodowej imprezie sportowej uczestniczyło 5000 zawodników z ponad 20 państw świata. Pokonali oni dystans z duńskiej wyspy Pepparholm do Malmo Stadion, przez jeden z najdłuższych mostów na Bałtyku o długości 8 km.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Herb Modliszewa
W dniu 9.07.2005 we wsi Modliszewo w gminie Gniezno miała miejsce podniosła uroczystość, z udziałem licznych przedstawicieli władz samorządowych powiatu i gminy Gniezno, okolicznych sołectw, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i wielu oddziałów sąsiednich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Kórnik 6 - październik 2005
W dniach 6 - 7.10.2005 Agencja Reklamowa AFEKT z Poznania - na rzecz poznańskiej firmy WV KULCZYK TRADEX - zorganizowała w Bibliotece Kórnickiej PAN w Kórniku imprezę promocyjną, dokonując prezentacji najnowszego modelu samochodu osobowego marki Volkswagen Jetta. Impreza owa była wielkim wydarzeniem na rynku motoryzacyjnym.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Towarzystwo Naukowe Płockie
W dniu 22.11.2005 o godz. 17.00 w siedzibie Towarzystwa Naukowego Płockiego przy Placu Narutowicza 8 w Płocku, dyrektor Instytutu Genealogii Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki wygłosił odczyt pt: „Biura genealogiczne. Mity i rzeczywistość“, odnosząc się w nim do realiów problemowych na rynku tematycznym.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...