23.09.2021
Współpraca regionów
A jednak …się dzieje! Grójeckie może nie jest przysłowiowym „pępkiem świata”, ale na pewno jest fascynujące. Jednym z elementów promujących region, są publikacje regionalne, których - przyznać należy – za sprawą rodzimych publicystów przybywa.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
70 lat Biblioteki Gminnej w Odrzywole
Dzień 24 maja 2018 roku był w Odrzywole dniem szczególnym. O godz. 17 oo Salę Konferencyjną Urzędu Gminy wypełnili zaproszeni goście z całego powiatu, wśród których obecni byli starosta przysuski Marian Niemirski, przedstawiciele województwa, oraz bibliotekarze powiatowi i gminni, nauczyciele, mieszkańcy Odrzywołu i wszyscy, którym książka jest bliska.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Z książką w Wilkowie
Na zaproszenie dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Mariana Panka w Wilkowie w gm. Błędów i wilkowskiego oddziału Gminnej Biblioteki Publicznej tamże, w dniu 12.12..2017 o godz. 9.55  z uczniami i nauczycielami  spotkał się Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki, dyrektor Instytutu Genealogii, regionalista i autor wielu publikacji odnoszących się do dziejów rodzin i  Południowego Mazowsza. 
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Mała Wieś i jej dzieje. Promocja
To był niezwykły wieczór 11 listopada 2017 roku - Święto Niepodległości. Iluminowany rzęsiście neoklasycystyczny budynek Nowej Oranżerii w przypałacowym parku w Małej Wsi pod Belskiem, jaśniał w gęstniejącym mroku, otulany konarami wiekowych drzew. Nawet typowa jesienna, deszczowa aura nie odstraszyła miłośników regionu. 
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Spotkanie w Błędowie
W dniu 22.11.2017 o godz. 10.45 uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie w powiecie grójeckim, gościli zaproszonego tam Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego – dyrektora Instytutu Genealogii, historyka i regionalistę, znanego w regionie publicysty, autora wielu książek i artykułów dotyczących dziejów Południowego Mazowsza, którego publikacje cieszą się w regionie – i nie tylko – wielką popularnością.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Spotkanie w Lipiu
W dniu 22.11.2017 o godz. 9.40 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Fiedorowicza w Lipiu w gminie Błędów w powiecie grójeckim, gościł zaproszony przez uczniów i nauczycieli tej szkoły i dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Błędowie, Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki, członek Związku Literatów na Mazowszu, historyk, regionalista, autor wielu książek i artykułów dotyczących dziejów Południowego Mazowsza, którego publikacje cieszą się w regionie – i nie tylko – wielką popularnością. 
CZYTAJ CAŁOŚĆ...