30.06.2022
Złote pióro

W dniu 20.03.2018 o godz. 17.oo w Kawiarni Artystycznej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie, zainaugurowano XIX Ciechanowski Dzień Poezji pn.: „Poezja terapią jest”, organizowany w 20 rocznicę Światowego Dnia Poezji, święta powołanego przez UNESCO, a przypadającego w dniu 21 marca.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Nieznamierowice i okolice
Pod takim tytułem - w dniu 19.03.2019 roku, o godz. 11.30 w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. św. Andrzeja Apostoła w Nieznamierowicach, w gm. Rusinów, powiatu przysuskiego – pan Dariusz Danilczuk - szef  organu prowadzącego: Fundacja Pogodna Szkoła - otworzył wystawę fotografii autorstwa Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Wernisaż w Tarczynie
W sobotę 2 marca 2019 roku o godz. 17.oo, rozświetlony westybul Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie, zapełnili sympatycy regionu i nie tylko, bowiem wielu było wśród nich luminarzy kultury i sztuki.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Kolejna książka o regionie
Mimo – jak się wydaje – narastającej posuchy na rynku księgarskim, nie maleje jednak zainteresowanie odnoszące się do niektórych zagadnień, czy dorobku znanych publicystów, a których to publikacje szybko trafiają do Czytelników. Poza nimi istnieje jeszcze jeden dział, który nie tylko nie poddaje się regresyjnej tendencji, ale na którego to publikacje, nadal jest wielkie zapotrzebowanie.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...

W Nieznamierowicach
 Nieznamierowice – niegdyś miasto w latach 1520 – 1751 – to dziś niewielka wieś sołecka i parafialna położona nad Drzewiczką w gminie Rusinów, na północno – zachodniej rubieży powiatu przysuskiego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Ciechanów. Spotkanie autorskie
W dniu 10 października 2018 roku, członkowie Związku Literatów na Mazowszu podjęli – zgodnie z programem XXIII edycji Ciechanowskiej Jesieni Poezji – m. in. - spotkania autorskie w okolicznych szkołach, zorganizowane w ramach obowiązujących programów edukacyjnych.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...