29.06.2022

Jan S. Kamyk Kamieński

Kamieńscy. Linia z Urzędowa

W połowie kwietnia 2008 roku ukazała się kolejna publikacja Instytutu Genealogii. Tym razem jest to książka autorstwa Jana Stanisława Kamyk Kamieńskiego z Kraśnika pt. „Kamieńscy. Linia z Urzędowa”, traktująca o rodzinie tego nazwiska herbu Ślepowron.
Czytaj więcej...
Odorowscy/Odrowscy. Materiały do monografii

W maju 2010 roku Instytut Genealogii w Grójcu wydał kolejną publikację autorstwa Jana Stanisława Kamyk Kamieńskiego pt.: „ Odorowscy/Odrowscy. Materiały do monografii”.
Czytaj więcej...
Moje pisanie

Jan Stanisław Kamyk Kamieński po raz pierwszy zaprezentował się jako poeta. Okazało się, że jest publicystą dość wszechstronnym. Po opublikowanych wcześniej dwóch monografiach rodzinnych, wydany w sierpniu br. tomik wierszy pt.: Moje pisanie, świadczy o różnorodnych możliwościach autora.
Czytaj więcej...
Słów klekotanie

W grudniu 2014 roku Instytut Genealogii wydał kolejną publikację. Tym razem drugi już tom poezji Jana Stanisława Kamyk Kamieńskiego z Kraśnika – członka Rady Programowej Instytutu – pt,: „Słów klekotanie”.
Czytaj więcej...
W pajęczynie myśli

W końcu 2016 roku ukazał się kolejny tomik poezji Jana Stanisława Kamyk Kamieńskiego z Kraśnika. Tym razem wydany przez oficynę EXPOL we Włocławku. Tomik zawiera wiersze, zebrane w siedem różnorodnych grup tematycznych.
Czytaj więcej...
Kamyk się śmieje

Sympatyków poezji usatysfakcjonuje kolejny tomik Jana Stanisława Kamyk Kamieńskiego – lekarza poety z Kraśnika - członka Rady Programowej Instytutu Genealogii. Debiutując w 2012 roku tomikiem wierszy pt. Moje pisanie, już wówczas zapowiedział się, jako twórca nietuzinkowy.
Czytaj więcej...
Bajka o leśnej orkiestrze

Pod patronatem Kraśnickiego Towarzystwa Regionalnego ukazały się dwie książki dla dzieci: Bajka o leśnej orkiestrze i Spacer niedźwiadka.
Czytaj więcej...
Spacer niedźwiadka

Czytaj więcej...
Choroba niedźwiadka

„Choroba niedźwiadka\\\" to już trzecia książka z cyklu utworów dla dzieci, wydana pod patronatem Kraśnickiego Towarzystwa Regionalnego. Autorzy - ci sami co poprzednio - czyli tekst napisał lekarz i poeta Jan Stanisław Kamyk Kamieński, a pięknymi ilustracjami opatrzyła absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych Aleksandra Rak.
Czytaj więcej...
Słownik Biograficzny Ziemi Kraśnickiej

Pierwszy tom Słownika biograficznego ziemi kraśnickiej ,wydany w wielce estetycznej formie, twardej oprawie i wysokogatunkowym papierze przez Kraśnickie Towarzystwo Regionalne pod koniec 2020 roku, zawiera 160 biografii ludzi zasłużonych dla regionu, opracowanych przez 31 autorów i zawartych na 400 stronach w formacie B5, jest efektem wieloletniej pracy lokalnych historyków i regionalistów. Inicjatorem wydania Słownika i jego redaktorem naczelnym jest kraśnicki regionalista, poeta, pasjonat historii, heraldyki i genealogii członek zarządu Kraśnickiego Towarzystwa Regionalnego i Rady Programowej Instytutu Genealogii - Jan Stanisław Kamyk Kamieński.
Czytaj więcej...
Nasz dom

Rynek księgarski wzbogacił się o nową publikacje dla dzieci. Jest nią kolejna książka Jana Stanisława Kamyk Kamieńskiego.pt. „Nasz dom”, która jest kolejnym tomikiem z serii wspaniałej literatury dla najmłodszych.
Czytaj więcej...