30.06.2022


 
 

ANDRZEJ KACAŁA – podróżnik, tramp, włóczykij, obieżyświat, wagabunda, eksploler, a także omnibus i człowiek wielkiego serca. Od roku 1984 mieszka w Kopenhadze. Żeglarz – kapitan jachtowy i kapitan motorowodny. Przez lata zaliczył wiele mil morskiej żeglugi. Przez całe życie konsekwentnie realizuje swoje marzenia – zwiedza świat. Dwukrotnie odbył okołoziemską podróż różnymi środkami transportu. Wrażeniami ze swoich wypraw dzieli się z najbliższymi, pisząc „Dzienniki Podróży”. Są to wierne zapisy, rejestrujące jego przeżycia, przygody i refleksje o bardzo osobiście „odkrywanych” różnych zakątkach naszego globu.

www.kuvarsit.co

Andrzej Zygmunt Rola - Stężycki



Dzienniki podróży

W marcu 2012 roku Instytut Genealogii wydał \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Dzienniki podróży\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" autorstwa Andrzeja Kacały, podróżnika, wagabundy i żeglarza.> Jest to godzinowa rejestracja wydarzeń przebytych na szlaku, próba kodowania wszystkiego, co interesujące.
Czytaj więcej...
Dzienniki podróży - tom II

Czytaj więcej...
Dzienniki podróży - tom III

Czytaj więcej...
Dzienniki podróży - tom IV

Czytaj więcej...
Dzienniki podróży Tom V

CZĘŚĆ XV. WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA. Rejs jachtem s/y „SPIRIT” 27 lutego – 14 marca 2013 roku. Archipelag Cabo Verde. CZĘŚĆ XVI. SEKSTANT EXPEDITION Rosyjska Arktyka 2013. Rejs jachtem “Barlovento” 19 sierpnia – 10 września 2013 roku.
Czytaj więcej...
Dzienniki podróży tom VI

„Żyj długo – zobaczysz wiele. Podróżuj – zobaczysz więcej”. Treść tego starego przysłowia egipskiego, będącego mottem dla wydanego w roku 2015 V tomu „Dzienników podróży” autorstwa Andrzeja Kacały, jakże jest aktualna!
Czytaj więcej...
Dzienniki podróży tom VII

Jak ten czas leci… Minął zaledwie rok od ostatniej edycji VI tomu „Dzienników podróży”, a już Autor oddaje Czytelnikom tom kolejny!
Czytaj więcej...
Kacałowe Siedlisko

„Podlasie…ileż to emocji wzbudza ta nazwa, która dla większości z nas, od wieków kojarzy się z czymś romantycznie odległym i egzotycznym, położonym gdzieś hen, na rubieżach lasem porośniętych, przestrzeni pełnych lekko pofalowanych i pełnych łąk łagodnych pagórów”. Taką wypowiedź zawarłem w opublikowanej w 2015 roku książce pt. Kacałowe siedlisko – mojego autorstwa - odnoszącą się do historii renowacji jednej z zabytkowych zagród, posadowionych na północno – zachodnich krańcach powiatu sokólskiego. Przypadek sprawił, że ten interesujący obiekt dostrzegł jeden z największych podróżników - Andrzej Jan Kacała, zamieszkały w Danii polski wagabunda, żeglarz i obieżyświat. Przez lata świat przemierzając, w podejmowanych przez siebie przeróżnych i niekiedy wielce egzotycznych podróżach, opisywał systematycznie swoje z nich wrażenia, w opublikowanych dotąd ośmiu arcyciekawych Dziennikach podróży. Wiele przeżył, wiele widział, ale…urzekło go polskie Podlasie. Nigdzie bowiem w świecie – co przyznaje – nie zaznał takiego jak tu spokoju, więzi z naturą i niezwykle ciepłych kontaktów z mieszkańcami.
Czytaj więcej...