29.06.2022

Marek Kołakowski -  urodzony 15 listopada 1951 roku w Warszawie. Długoletni mieszkaniec parterowego Zacisza na praskim Targówku. Wychowany w asonansie rodowego etosu Kościeszów i  powojennego socrealizmu,charakteryzującego się apoteozą obcej mu klasowo robotniczo – chłopskiej symbiozy.

Samorodny geniusz, kształcony w indywidualnym toku studiów, fundowanych mu życiowym stypendium, w aulach praskich podwórek, uliczek i zaułków, tej specyficznej Sorbony, na krańcach warszawskiej metropolii. Rolex Replica Watches

Bywalec knajp, spelun i melin wszelkiej artystyczno – literackiej Bohemy. Filozof, księgarz, myśliciel…Autor kilku nie wydanych książek: „Dziennik koloński”,  „Tam Toronto, tam Canada”, oraz wielu felietonów, magazynowanych najczęściej w koszu.

Intelekt wielkiego formatu.

Nigdy nie uległ żadnej indoktrynacji. Zna życie i zna ludzi, którym jest życzliwy. Człowiek skromny, bezinteresowny i bez wymagań, nie wadzący  nikomu.

Przyjaciel, kolega i kumpel w pełnym tego słowa znaczeniu.

Człowiek…

 


Stowarzyszenie nieumarłych i inne zwidy. Fragmenty odnalezione w koszu

W IIII dekadzie marca 2016 roku ukazała się na rynku książka autorstwa Marka Kołakowskiego pt.: „Stowarzyszenie nieumarłych i inne zwidy. Fragmenty odnalezione w koszu”, wydanie przez Instytut Genealogii w Różannie. Autorem słowa wstępnego jest Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki,, zaś zamiast epilogu zamieszczono dwa wiersze Jana Stanisława Kamyk Kamieńskiego z Kraśnika. Książkę zdobi grafika Marleny Jaśkiewicz z Gościeradowa.
Czytaj więcej...